×

Metamorphoses Of Ann By Alizbar Released on
 • 4.5/5
 • New Age
 • 00:47:25 -
 • © نامشخص

  https://dl.songsara.net/instrumental/Bahman91/Alizbar_Metamorphoses%20Of%20Ann%27%20(2008)%20SONGSARA.NET/Cover.jpg

   

  این پست از سانگ سرا متعلق دارد به معرفی یکی یکی از قدیمی‌ترین ساز سیمی جهان با نام چنگ یا هارپ که برای اولین بار هست آلبومی از این نوع ساز مورد توجه سانگ سرا را قرار گرفت و قصد معرفی یکی از هنرمندان این ساز  را برای شما علاقمندان به ساز های ذهی دارد.این آلبوم کاری از آهنگساز روسیه ایی مجارستانی می باشد که تخصص اصلی وی در ساز هارپ یا چنگ می باشد و تا کنون دو آلبوم به صورت تک نوازی از این ساز به صورت رسمی منتشر کرده است کهدومین و آخرین آلبوم ومی متعلق به سال 2010 و اولین آلبوم وی که امروز قصد انتشار آن را داریم متعلق به سال 2008 می باشد.Alizbar که نام واقعی و اصلی آن Edward Rusk است. ادوارد راسک  نوازنده و آهنگسازیست که بعد از وارد شدن به دانشگاه کالج تیراسپول موسیقی سازهای همچنون ویولن سل، گیتار فلوت و ماندولین را به خوبی آموخت و به تسلط کامل رسید که سر آخر او به یک ارکستر نوازنده حرفه ای معرفی شد و خود را وقف ژانرهای دیگر عامیانه موسیقی و سبک های مرتبط کرد.او بعدا گروهی به نام  Ann’Sannat تشکیل داد.او پس از اینکه با گروه خود تورهای در روسیه، اوکراین، رومانی، جمهوری چک و مجارستان شرکت کرد به ساز چنگ علاقمند شد و وقت بسیار در آموختن این ساز صرف کرد و این ساز را ساز مورد علاقه خود قرار داد.که بالاخره در سال 2007 برای اولین بار به صورت انفرادی به شروع ضبط اولین آلبوم خود پرداخت که تنوانست آلبوم Metamorphoses Of Ann’ را در سال 2008 به صورت رسمی منتشر کند.فضای کلی و تمامی قطعات این آلبوم ریتم ملایم و آرامش بخش دارند که توسط ساز چنگ خود نمایی می کنند.در ادامه شما را دعوت میکنم به دریافت این آلبوم و ثبت نظرات خود درباره ی این ساز و آلبومی که در این پست توسط سانگ سرا برای شما سانگ سرایی ها برگزیده و انتخاب شده است.

  .

  http://img.songsara.net/images/mwsfq3m0dy3x4zagxeuh.jpg

  .

  درباره ساز چنگ :

  چنگ یکی از قدیمی ترین سازها و متعلق به حدود 1200 سال قبل از میلا می باشد. چنگ دو عمله جدید و یا چنگ ارکستری با هفت پدال در سال 1810 ساخته شد. این یکی از نمونه های اولیه است ولی از آن زمان تغییرات اندکی در آن داده شده است. چنگ یک عضو دائمی ارکستر سمفونی و ارکستر اپرایی میباشد و بعضی مواقع در گروههای موسیقی مجلسی بسیار کارآمد است.

  شناسنامه :

  نام : چنگ

  خانواده : زهی

  وسعت صدا : شش و نیم اکتاو

  جنس : چوب – زه

  اندازه : 7/1 متر ارتفاع

  قدرت کششی که توسط زه ها بر روی قاب چنگ دو عمله یا کنسرتی اعمال میشود تا 680 کیلوگرم ( 1500 پوند ) میباشد.

  .

  تاریخچه ی ساز چنگ :

  انواع ساز چنگ در قرن‌های مختلف در ایران یافت شده است از جمله چنگ منحنی مربوط به قرن هفتم هجری قمری از صفی‌الدین عبدالمؤمن اُرُمَوی (ارومیه‌ای). تصویر چنگ در تمام آثار باستانی ایران از دوران هخامنشیان گرفته تا سلوکیان دیده می شود.

  ساز چنگ در ایران دارای چهار رشته سیم بوده است که در دورهٔ ساسانیان به ۱۱ رشته می‌رسد و در دوران اسلامی تا ۳۵ رشته هم می‌رسد. پیدایش چنگ از پیدایش کمان نشأت گرفته است، در اثر تیراندازی زه مرتعش می‌شد و صدای کمی به گوش می‌رسید. چنگ‌های اولیه شبیه کمانی از نی و چوب بوده که زهی میان آن کشیده شده است.

  انواع ساز چنگ یا “هارپ” به چهار دستهٔ کلی چنگ ارکستری، چنگ سنتی، چنگ باستانی و چنگ تزیینی تقسیم می‌شود که خود از لحاظ شکل ظاهری به ۱۷ نوع الگو و فرم چنگ تقسیم می‌شود از جمله “چنگ زاویه‌دار، چنگ منحنی، چنگ ون وچنگ کندوگ و چنگ ون کنار ساسانی و چنگ لیر (چنگی در یونان که به شکل U است)می شود یاد کرد”.

  ساز چنگ به عنوان قدیمی‌ترین ساز سیمی جهان مربوط به شش‌هزار سال پیش در خوزستان ایران یافت شده است، اما اکنون در میان اسامی چنگ‌نوازان مشهور جهان که در ویکی‌پدیا آمده نامی از چنگ‌نوازان ایرانی نیست. در ایران، تعداد چنگ‌نوازان بسیار معدود است و شاید فقط یک چنگ‌نواز باشد که به اجرای برنامه و کنسرت می پردازد. “عبدالعلی باقری نژاد”، استادکار ساخت آلات موسیقی و احیاگر چنگ ایرانی به گفتهٔ خودش تنها خانواده چنگ‌ نواز ایرانی است که به صورت گروهی برنامه اجرا می‌کند.او به همراه همسر و دو فرزندش تا کنون در ایران چهار کنسرت پژوهشی برای معرفی این ساز باستانی انجام داده است . وی با تاسیس آموزشگاه چنگ نوازان اولین آموزشگاه چنگ را درایران دائر نموده است و هم اکنون دهها هنرجوی چنگ نوازی دارد.وی با تلاش فراوان توانسته است ردیف نوازی ایرانی را با این ساز به هنر جویان خود بیاموزد .وی معتقد است که طی این 17 سال تحقیق در مورد ساز چنگ هنوز در اول راه است.

  گرچه اروپاییان مدعی ابداع چنگ‌های پدالی هستند و ادعا می‌کنند این چنگ‌ها در قرن ۱۸ میلادی در آلمان پایه‌گذاری شده اما همین چنگ‌ها نیز بر اساس چنگ‌های زاویه‌دار شرقی ساخته شده است.

  چنگ، سازی رشته‌ای است که با انگشت نواخته می‌شود که تکنیک نوازندگی در جهان هشت‌انگشتی است اما تکنیک نوازندگی در ایران طبق اطلاعات استخراج‌شده از مستندات باستانی، ده‌انگشتی است.

  ساز چنگ غالباً از چوب‌های گردو و افرا ساخته می شود. چنگ‌های بزرگ را در ایران اشتباهاً “هارپ” می‌گویند در حالی که در جهان به هر نمونه از چنگ، “هارپ” می گویند. قیمت چنگ‌ها از ۴۵۰ هزار تومان تا مدل‌های پدالی که قیمت آن به ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان می‌رسد، متغیر است این گرانی قیمت به خاطر ساختمان پیچیده و ساختن دشوار آن است.

   

  .

  دانلود کل آلبوم در یک فایل زیپ با لینک مستقیم با کیفیت MP3/320

  DOWNLOAD

  دانلود کل آلبوم در یک فایل زیپ با لینک مستقیم با کیفیت MP3/128

  DOWNLOAD

  دانلود آلبوم به صورت تک تک با لینک مستقیم با کیفیت MP3/ 128

    صفحه ی دانلود – PAGE DOWNLOAD

  .

   .

  .

  (46) دیدگاه کاربران
  1. شهرزاد € :
   ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲

   این آهنگ های خیلی عالی هستند مخصوصا آهنگ ۲ اخیلی آرام بخش و زیباست

   0