روایتی از داستانهای جنگ و عشق با بهترین آثار کلاسیک دمیتری شوستاکوویچ

The Very Best of Shostakovich

By Various Artists

Released 2006
Classic
 • 02:06:25
Various Artists - The Very Best Of Shostakovich
© Naxos

Various Artists – The Very Best Of Shostakovich (2006) 2CD

Various Artists - The Very Best Of Shostakovich

دمیتری دمیتری‌یویچ شوستاکوویچ در سن پترزبورگ بدنیا آمد و در سال ۱۹۷۵ در مسکو نیز از دنیا رفت.وی آهنگساز روس دوره ی شوروی بود. او، چه در زمان حیات خود و چه بعد از آن، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین آهنگسازان سدهٔ بیستم شناخته می‌شد.او هم به عنوان یک پیانیست و آهنگساز، نابغه‌ای کوچک بود، استعداد او بعد از درسهای پیانو که از مادرش فرا می‌گرفت در سن هشت سالگی آشکار شد. در سال ۱۹۱۸ مارش عزا را نوشت. سپس به هنرستان موسیقی رفت و در آنجا درخشید چنان‌که کمک هزینه تحصیلی مخصوصی برای وی در نظر گرفتند.از ساخته‌های مردم پسند شوستاکوویچ والس شماره ۲ است. این اثر شهرت فراوانی برای او آورد. درسال ۱۹۹۹ استنلی کوبریک در واپسین فیلم اش به نام چشمان تمام بسته از این والس استفاده کرد. دمیتری شوستاکویچ رویداد وحشتناک قتل عام مردم را در ۱۹۰۵ توسط تزار در سمفونی ۱۱ خود به قدرتمندترین و هیجان‌انگیزترین شکلی با موسیقی به تصویر کشید.قطعه والس شماره ۲ نیز قطعا برای کسانی که سریال شهرزاد را دنبال کردند حتی اگر این هنرمند را نشناخته باشند این اثر بی نظیر را که آهنگساز این سریال امیر توسلی به عنوان اِلمانی برای شاپور بهبودی (رضا کیانیان) در نظر گرفت و بارها و بارها در این سریال پخش شد شنیده و لذت برده اند.حال در ادامه از سانگ سرا میتوانید مجموعه ای از کلاسیک های برتر و محبوب این هنرمند نابغه و مشهور کشور روسیه را توسط ارکسترهای مختلف اجرا شده است تا صدای موسیقی این هنرمند به گوش جهانیان با کیفیت مطلوب برسد و از شنیدن آن بی نصب نمانند.

 

(4) نظرات
 • chopin گفت:

  چرا اسم قطعه ها کامل نیست و فقط شماره موومنت ترک ذکر شد؟. مثلا آدم نمیفهمه این استرینگ کوارتتی که داره می شنوه استرینگ کوارتت شماره چنده.

 • مهرداد گفت:

  واقعا عالی من هنوز توی این چندین وچند سال کارهای به این زیبایی جمع اوری شده وچنین مدیریتی توی سایتهای کشورمون ندیده بودم ً احسنت به این سلیقه و چنین مدیریتی برایتان ارزوی بهترینها رو دارم????

 • پیام گفت:

  کلش رو با هم فقط می ذارین خیلی ها نمی خوان همه آلبوم رو بگیرن به صورت تکی هم لطف کنید خیلی عالی تر می شه

 • FRB گفت:

  آلبوم متفاوتی بود ، ممنون از این خلاقیتی که در انتخاب هاتون دارید…

 • دیدگاهتان را بنویسید