×

Discography By Javad Maroufi Released on
 • 5/5
 • Piano Solo
 • 18 آلبوم -
 • iRan
 • © سانگ سرا / SONGSARA

  Javad Maroufi – Discography (18 Albums)

   

   

  http://img.songsara.net/images/4o3cd99aw8dh0d114qf.jpg

  بیوگرافی جواد معروفی :

  سال هـزار و دویست و نود و یک در تهران چشم بر جهان گشود. مادرش “عـذرا” و پدرش “موسی معـروفی” از شاگردان برگزیده درویش خان و از موسیقی دانان بزرگ دوره خود بود. پنج سال داشت که خواهـرش “نرگس” به دنیا آمد. چند سال بعـد در هـمان دوره کودکی مادرش را از دست داد و در خانواده پدری بزرگ شد. ابتدا موسیقی را از پدر می آموخت و تار می نواخت و با نواختن ویولن نیز آشنا شد .بعـد از دوره ابتدایی، در چهارده سالگی در دوره ای که وزیری مدیر هـنرستان موسیقی بود، به آنجا رفـت و به تحصیل مشغول شد. به پیانو روی آورد و نزد خانم تاتیانا خاراطیان به یادگـیری تکـنیک نوازندگی پیانوی کلاسیک مشغول شد. اتودها و پرلودهای شوپن، سوناتهای موتسارت، بتهوون، شوبرت و فـوگ های باخ را با مهارت می نواخت. در کناد موسیقی کلاسیک، موسیقی ایرانی را هـم ادامه داد و تحصیلات موسیقی را نزد عـلی نقی وزیری کامل کرد.

  درسال هـزار و سیصد و دوازده (در بیست و یک سالگی) به دلیل استعداد شگـرفـش در موسیقی به استخـدام وزارت فـرهـنگ وقـت در آمد و معـلم موسیقی مدارس تهران شد و به آموزش سلفـژ و دیکته موسیقی در هـنرستان پرداخت. او از سال هـزار و سیصد و نوزده هـم زمان با افـتتاح رادیو به این موسسه پیوست و سال ها تک نواز پیانو بود. از سال هـزار و سیصد و سی و دو به سرپرستی موسیقی رادیو منصوب شد و هـمزمان با آن به عـضویت شورای عـالی موسیقی نیز در آمد. معـروفی هـمچنین رهـبر ارکستر شماره یک و رهـبر ارکستر بزرگ گـلها بود. او تنظیم آهنگ های شیدا، عارف، رکن الدین خان و درویش خان و بسیاری دیگـر از آهـنگسازان معـروف ایرانی را به عـهـده داشت. خودش می گوید: “از بدو تاسیس رادیو در سال هـزار و سیصد و نوزده در آنجا هـم مشغول شدم. در آن موقع سنی نداشتم ولی هـم نوازنده پیانو بودم و هـم رهـبر ارکستر شماره یک. سال اولی که رادیو تاسیس شد، در اولین ارکستر رادیو این نوازنده ها بودند: صبا، حبیب سماعی، حسین تهرانی، مرتضی نی داوود و خود من. بعدها که برنامه گلها تاسیس شد من رهـبر ارکستر آن شدم و نوازنده پیانو و سولیست هـم بودم. برای ارکستر گـلها هـم قطعاتی تنظیم می کردم.”

  او در نواختن پیانو برای موسیقی ایرانی، از روش مشیر هـمایون بیشتر از مرتضی محجوبی اقـتباس می کرد. اما شیوه ای ویژه و یکتا داشت که تکـنیک در آن آشکار بود. معـروفی بیش از چهل سال سابقـه فعالیت در زمینه آهـنگسازی دارد. معـروفی و پدرش نخستین کسانی محسوب می شوند که قـطعاتی در دامنه موسیقی ایرانی برای پیانو ساخته و تنظیم کرده اند. اولین قـطعه ای که مـعروفی ساخت “ترانه های خیام” بر اساس رباعـیات خیام بود که در سال هـزار و سیصد و پانزده اجرا شد.

  از جمله خدمات فـرهـنگی و آموزشی استاد می توان به سال های تدریسش در دانشگاه تهران اشاره کرد. در آن زمان روش ساخت آهـنگ و فرم های اصیل موسیقی را تدریس می کرد. استاد در سال های عـمرش در دانشگاه تهران و هـنرستان موسیقی شاگـردان بسیاری تربیت کرد که خودشان از هـنرمندان به نام کشور هستند. اردشیر روحانی، افـلیا پرتو، انوشیروان روحانی، پرویز اتابیگی (اتابـکی)، مهین زرین پنجه و ساسان محبی. خودش می گوید: “سبک من را انوشیروان روحانی، اردشیر روحانی، افـلیا پرتو، مهین زرین پنجه و ساسان محبی خوب می نوازند. آنها شاگردان خوبـم بوده اند. آنها هم موسیقی ایرانی را می دانند و هـم موسیقی غـربی را. موسیقی ایرانی را وقتی به شاگرد درس می دهـیـم که دست روان داشته باشد و موسیقی کلاسیک را زده باشد. چون موسیقی کلاسیک دست را روان و نت خوانی را قوی می کند. بعدا موسیقی ایرانی به او درس می دهـیـم، چون موسیقی ایرانی تکنیک مفصلی دارد. ”

  جواد معروفی فردی فروتن، خوش مشرب و صمیمی بود. شاید بتوان گفت از جمله کسانی بود که درطول عمرهنری خود سعی وافری درآشتی موسیقی سنتی و غربی داشت.جواد معـروفی در بامداد روز سه شنبه شانزدهـم آذر ماه هـزار و سیصد و هـفـتاد و دو در تهران در گـذشت.

  منبع : وب سایت رسمی جواد معروفی

  باکس دانلود
  (9) دیدگاه کاربران
  1. Farsheed Parto :
   Avatar
   ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۸

   با سلام و احترام،
   فقط می خواستم اطلاع بدهم که پوشۀ Javad Maroufi – Persian Classical Melodies – Vol 2 تنها حاوی یک عکس کاور آلبوم jpg است و فایلهای MP3 آهنگ ها در آن ذخیره سازی نشده است.
   با تشکر فراوان از زحمت های شما
   فرشید پرتو

   0
  2. ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱

   سلام و خسته نباشی خدمت رامتین عزیز من از طرفداران پر و پا قرص سایت شما هستم رامتین جان
   حدود پنج سال هست که از سایت شما استفاده میکنم حتی اکانت اشتراک هم دارم
   ممنون از این فول آلبومی که از استاد جواد معروفی گذاشتید من که با این اهنگ ها واقعا از تکنوازی پیانو لذت میبرم چون ساز مورد علاقه من هست پیانو
   بازم تشکر از سایت خوب و پربار و به روزتون رامتین جان.

   0
  3. ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰

   سلام با تشکر از آلبوم های زیبا و فاخری که گذاشتین اما متاسفانه دانلود ها خطای 400 میدن نمیدونم مشکل چیست!

   0
   • ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰

    مجددا بررسی کنید

    0
    • ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰

     با عرض سلام و خسته نباشید جناب رامتین عزیز هنوز مشکل دانلود هست و این پیام رو میده:
     400 Bad Request

     Request Header Or Cookie Too Large
     nginx/1.7.

     0
     • RaMt!N :
      Avatar
      ۰۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

      از چه سیستم وارد میشود ؟ با مروگر و سیستم عامل دیگه ای تست کنید

      0
  4. ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

   با سلام و خسته نباشید خدمت رامتین عزیز، مشکل دانلود حقیر رفع نشده و این پیغام رو میده:
   400 Bad Request

   Request Header Or Cookie Too Large
   nginx/1.7.3

   0
  5. ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹

   سلام آلبوم طبیعت و رومینا نیست؟

   0