×

آلبوم بی کلام شاد از موسیقی رقص‌های مازندران در آلبوم سور و سماع از کیوان پهلوان

Sour-O Sama By Keivan Pahlavan Released on 2009
 • 4.5/5
 • Instrumental, Folk
 • 00:56:22 -
 • Iran
 • © Barbad Music

  Keivan Pahlavan – Sour-O Sama'(Raghs-O Avazhaye Mazandaran) MP3 320K

  Keivan Pahlavan - Sour-O Sama'(Raghs-O Avazhaye Mazandaran)

  مجموعه “سور و سماع” بر‌گرفته از آئین و آداب موسیقی رقص‌های مازندران است. کیوان پهلوان به عنوان مجری این طرح در تجربه های قبلی همچون در آلبوم های قشلاق و ییلاق  خود را به خوبی اثبات کرده است. در آلبوم حاضر هم تمامی سعی را بر این گذاشته تا از سازبندی درست و منطقی استفاده کند که مطبوع سمع مازندرانی ها و البته عموم مردم قرار بگیرد و بواسطه موسیقی، هنر ناب و اصیل محلی(مازندران) را به گوش همگان برساند در ادامه میتوانید مجموعه ایی از آهنگهای بی کلام شاد مازندارانی را از رقص های مشهور مازنداران می باشد را با کیفیت اورجینال دریافت نمایید.

  .

  .

   

   لذت بردن از موسیقی کاری است طبیعی و غریزی. هرکسی عملاً به نوعی و از راهی از موسیقی لذت می برد ، اگرچه این لذت با درک موسیقی همراه نباشد. لذت از موسیقی قطعاً نیازی به دانش موسیقی یا فهم آن ندارد. یک دوستدار موسیقی می تواند در شنیدن آن ، صرف نظر از مهارت های فنی نوازندگی ف به تمام ظرافت های موسیقی توجه کند.

  زمان به مفهوم کلی کلمه در موسیقی نشانه ای است از این که هر صوت با چه سرعتی نواخته یا خوانده شود ، تا چه مدت ادامه یابد تاکیدی دارد یا نه ، و میان آن صوت یا صوت قبل و بعدش چقدر سکوت وجود دارد. بنابراین صوت و زمان عملاً مواد خام موسیقی را تشکیل می دهند. ترکیب اصوالت با دامنه های مختلف هرگاه هم زمان اجرا شوند هارمونی ایجاد می کنند. انواع ترکیبات سازی و آوازی با جنس صدای مشخص هریک به مفهوم عام “زنگ موسیقی” را خلق می کند. ضربه های اصلی موسیقی با افزودن تاکیدهای هریک “ریتم موسیقی” را می سازند. طبق انسان نسبت به ریتم عکس العمل معنی دارد. نظریه ای وجود دارد که می گوید سرآغاز تمام موسیقی “فولکلور ضربه های ریتم بوده است. همچنان که امروزه نیز می بینم رقص و حرکات بدنی به سهولت تحت فرمان ریتم قرار دارند. پس می توان گفت تنها رمز ایجاد یک موسیقی خوب فولکور ، کمک گرفتن از عوامل آشنا و تشخیص این دسته از عوامل است.

  بر هم زدن ریتم موسیقایی در موسیقی فولکور منطقه ای سبب حذف آن و عدم استقبال مردم می شود. و نیز در کنار آن ، زنگ هر موسیقی بومی یا هر سازی که نواخته می شود با محفوظ می بماند. بر این اساس بهتر است انتخاب سازهای ارکستر به گونه ای باشد که مردم دهه ها و قرن ها آن سازها و زنگ موسیقی را طبع خود و طبیعت زندگی شان انتخاب کرده اند.

  کیوان پهلوان – 1388

   

  باکس دانلود
     ✓ موسیقی های برگزیده از آلبوم : منتخب اول | منتخب دوم | منتخب سوم
  (10) دیدگاه کاربران
  1. ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹

   جناب رامتین نازنین
   احسنت بر انتخاب بسیار زیبایتان
   موسیقی های محلی شاد به مویرگهای انسان حیات و زندگی می بخشد
   بسیار لذت بردم . سپاسگزار خواهم شد اگر از مناطق دیگر نیز در سایت قرار دهید . موفق باشید

  2. ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹

   عالی بود، من که عاشق نواهای محلی وموسیقی اصیل وطنمون هستم، سر کیف وحال اومدیم، از خوش سلیقگیتون سپاس فراوان. …

  3. ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹

   دوست عزیر و هنرمند … من مدتهای مدی است از سایت شما موسیقی بی کلام دانلود می کنم و به حق در تمام کارهای نمایشی از آنها استفاده بهینه کرده ام امیدوارم همیشه پایدار و برقرار باشید

  4. ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹

   دوست عزیر و هنرمند . امیدوارم همیشه پایدار و برقرار باشید

  5. ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۴

   واقعا لذت بردم دستتون طلا…

  6. رضا نظری :
   Avatar
   ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۷

   درود بر شما … به عنوان یک مازندرانی واقعا لذت بردم

  7. ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۸

   غلامرضا
   اقا دمتون گرم…..
   اصن روحم شاد شد :)))

  8. ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

   لینک دانلود اشتباه می باشد! لطفا در بخش نظرات همین پست به مدیریت اطلاع دهید

  9. ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰

   احسنت !
   چقد خوبید شما