×

دانلود فول آلبوم رایلی لی نوازنده معروف ساز ژاپنی شاکوهاچی Riley Lee Discography

Discography By Riley Lee Released on 2010 - 1983
 • 4/5
 • New Age
 • 12 آلبوم -
 • امریکایی
 • © سانگ سرا

  http://dl2.songsara.net/Discography%20Pictures/Riley%20Lee.jpg

   

  رایلی لی:
  نوازنده معروف ساز ژاپنی شاکوهاچی که در اصل استرالیایی ولی زاده آمریکاست. در سال ١٩٨٠ وی اولین غیر ژاپنی بود که به رتبه استادی در ساز شاکوهاچی دست یافت. دو تن از معروفترین معلمهای رایلی در این ساز هوشیدا ایچیزان و چیکوهو ساکایی بوده اند. معلم فعلی وی کاتسویا یوکویاما میباشد. بین سالهای ١٩٧٣ تا ١٩٧٧ وی به همراه یک گروه موسیقی سنتی ژاپنی راهی توری بین المللی شد. این گروه با گروههای فیلهارمونیک و ارکستر بوستون در سالنهای مختلف از جمله کندی سنتر، راند هاوس تئاتر در لندن و اسپیس پیر کاردن در پاریس برنامه اجرا کرد. در سال ١٩٧٨ پس از بازگشت به هانالولو به همراه همسرش پاتریشیا مشغول به تدریس خصوصی شد. وی در دانشگاه هاوایی موفق به گرفتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس در رشته ساز شاکوهاچی شد و سپس در همان دانشگاه مشغول تدریس شد. رایلی و همسرش در سال ١٩٨۶ راهی استرالیا شدند تا وی بتواند در رشته موسیقی شناسی قومی مدرک دکترا بگیرد.

   

  ترجمه و انتشار : اختصاصی سانگ سرا

  http://img.songsara.net/images/b1b4mjsdsipmn8e6nsac.jpg

  درباره ی ساز شاکوهاچی :

  نام یک فلوت ژاپنی ساخته شده از نی است که انتهای آن ورم کرده و از هسیائو چینی مشتق شده است. انتهای ورم کردهٔ فلوت شاکوهاچی به طور مایل به طرف خارج بریده شده است و یک تکهٔ کوچک عاج فیل یا استخوان در لبهٔ آن قرار داده شده است که اجازه می‌دهد مایه‌های ظریف گوناگونی در صدا ایجاد شود. انتهای قیفی شکل یا شکمبه شامل الوار کندهٔ چوب و گیاه خیزران همراه ریشه‌های انتهایی آن است. بدنه به طور طبیعی یا به طور مصنوعی یا ساختگی روی انتهای قیفی شکل به دلایل زیبایی شناختی خم شده است.

  نام وسیله از درازای اصلی این آلت موسیقی گرفته شده است: یک شاکو (که برابر ۳۰٫۳ سانتی متر است) و هشت (که به ژاپنی: هاچی است) سون (که معادل ۱٫۲ اینچ یا ۳ سانتی متر است). اما در حقیقت این آلت موسیقی در اندازه‌های مختلفی ساخته شده است. معمولاً فلوت شاکوهاچی دارای سوراخ‌های چهار انگشتی به علاوهٔ یک سوراخ شستی ( حفره ای که شست درآن جا بگیرد) است. این فلوت در موسیقی‌های تکنوازی یا کلیسایی استفاده می‌شود. معروف‌ترین آهنگی که این فلوت در آن استفاده شده ترانهٔ سادی (Sadeness) (قسمت اول) از پروژهٔ موسیقی انیگما است.

  منیع : ویکیپدیا

   

  باکس دانلود
  (4) دیدگاه کاربران
  1. پویان :
   Avatar
   ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۶

   چقدر جالب، تا اینجا که گوش دادم، با وجود پنتا تونیک بودن، حداقل 2 تا از تراک ها شباهت عجیبی با موسیقی ایرانی داشت. تراک اول cd اول، با چهارگاه و تراک 5 cd اول با دشتی شباهت عجیبی داره

   0
  2. ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱

   عجب چیزیه این!!!!!!!!!!! عاشقششم

   چی بگم

   0
  3. كيومرث :
   Avatar
   ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸

   با سلام – آلبوم زیر دانلود نمی شود لطفا رفع مشکل کنید با تشکر 2001Buddha’s Dream

   0