فول آلبوم جیا پنگ فنگ (Jia Peng Fang) نوازنده چینی ساز ارهو

Discography By Jia Peng Fang
Released 1988-2014
Erhu, New Age
 • 12 Albums
 • © SONGSARA.NET
  جیا پنگ فنگ در سال ١٩۵٨ در شهر جمس واقع در استان هلونگ جیانگِ چین متولد شد. زادگاه وی که در نزدیکی مرز شوروی سابق قرار داشت از تاثیر انقلاب فرهنگی آن زمان دور نماند و درواقع اولین آشنایی جیا با ساز “ارهو” زمانی پیش آمد که وی برای شرکت در گروه تبلیغاتی طرفداران مائو ثبت نام کرد.در سن شانزده سالگی به کمک برادرش راهی پکن شد تا در کنار نوازندگان حرفه ای نواختن را بیاموزد ولی به خاطر قوانین سختگیرانه ممنوعیت جابجایی از شهرستانها به شهرهای بزرگ برای سنین زیر ١٨ سال، مجبور شد چند سالی را به سختی و مشقت زندگی کند. اما این سختی هیچگاه باعث قطع تمرینات مداومش با ساز “ارهو” نشد و وی به چنان مهارتی رسید که خود را برای نواختن در گروه “سانگ اند دنس” (Song and Dance) آماده کرد. اما با وقوع زلزله مهیب کراسان و کنسل شدن آزمون ورودی تمام آرزوهایش به باد رفت و وی به اجبار به زادگاهش فرستاده شد تا در مزرعه کار کند.
  پس از فرونشستن آتش انقلاب فرهنگی و بازگشت آرامش، جیا نامه ای دریافت کرد از یکی از استادان سابقش که او را تشویق کرد که به آکادمی موسیقی برود و ثبت نام کند. پس از بازگشت مجدد به پکن وی موفق شد از میان ۵٠٠ متقاضی انتخاب شود برای ورود به آکادمی مرکزی موسیقی در دانشکده موسیقی فولکلور.جیا در سالهای بعد مشغول کشف دوباره موسیقی سنتی بود که در اثر آتش انقلاب فرهنگی به زیر خاکستر رفته بود. سپس در سال ١٩٨٨ تنها با چمدانش در یک دست و سازش در دست دیگر عازم ژاپن شد تا بیشتر بیاموزد.هم اکنون جیا پنگ فنگ به صدها هنرآموز مشتاق ارهو آموزش میدهد و در ضمن آموزش به سبکهای جاز وکلاسیک نیز تبحر دارد و حتی موسیقی متن چندین فیلم را نیز تهیه کرده است.
  (3) نظرات
 • mustafa گفت:

  تشکر فراوان از زحمات شما .لطفا اگر زحمت نیست اثار بیشتری از استاد قرار بدهید

 • ARJ گفت:

  فکر کنم چینیا اینم از روی “کمانچه ” ما کپی زدن …!
  بعید نیست …

  • mustafa گفت:

   ساز کمانچه نیز یک ساز شرقی است که توسط مغول ها وارد ایران شد در اصل اکثر سازهای سیمی و بادی متعلق به چین و شرق است.حتی سه تار * فلوت * قره نی * تار * عود * چنگ و قانون از شرق وارد خاورمیانه شده

 • دیدگاهتان را بنویسید